Järjestökoulutusta Tampereella ja etänä!

Tervetuloa Nuorisoseuraan -koulutus on kompakti perehdytyspaketti uusille luottamushenkilöille nuorisoseurajärjestössä. Tilaisuudessa perehdytään napakasti yhdistystoimintaan, yhdistyksen talousasioihin ja tutustutaan nuorisoseurajärjestöön. 

Koulutus on maksuton ja avoin kaikille kiinnostuneille. Kouluttajina toimivat Nuorisoseurat Lounais-Suomen toiminnanohjaajat Tiina Koskinen Tampereen toimipisteeltä ja Karoliina Hursti Porin toimipisteeltä. Pidämme kahvitauon tilaisuuden aikana. 

Käsiteltävät teemat:  
- Nuorisoseuraorganisaatio
- Mikä yhdistys?
- Jäsenenä/luottamustoimessa nuorisoseurassa
- Yhdistyksen toiminnan rahoitus  
- Talouden asiakirjat  
- Tilinpäätös tutuksi  
- Jäsenmaksu  

Ilmoittautuminen 6.3. mennessä tästä.

Koulutus toteutuu vähintään neljällä osallistujalla. Koulutuksen toteutuessa tilaisuus myös striimataan, jolloin osallistua voi myös etänä!
 

Yhteyshenkilö:  
Tiina Koskinen
tiina.koskinen@nuorisoseurat.fi
050 3406566